Aukce Graciano - ART & Design - jaro 2026

Pospíšil Rostislav Šťastný konec (Happy end)

(23983)

Vtipné, pozitivně laděné dílo od Rostislava Pospíšila. Umělec pracuje s vlastní stylizací, v tomto díle parafrázuje figuru podle sebe - vytváří ji z geometrických tvarů, které staví na sebe. Ženu odlišuje dlouhými vlasy a pruhovanými šaty, postavy se tisknou k sobě a sledují duhu, která se před nimi rozprostírá. Umělec zajímavým způsobem upravuje povrch plátna a tak vzniká písčitá struktura, do které se vpíjí barva. Akryl na plátně, rámováno, rozměry s rámem 84 x 98 cm, rozměry díla 80 x 94 cm. Signováno vpravo dole "R. Pospíšil", zezadu autorský štítek - viz foto.

Předmět je vystaven v naší pobočce: Galerie Graciano - Veselá 39, Brno, 602 00.

Vyvolávací cena

15 000 Kč