Aukce Graciano - ART & Design - jaro 2026

Chatrná Dana Dvě židle ze tří

(23953)

Grafické dílo od autorky Dany Chatrné, dcery významného českého umělce Dalibora Chatrného. Autorka v díle očividně odkazuje na přelomové dílo ,,Jedna a tři židle,, od Josepha Kosutha, silně konceptuální dílo, které změnilo tehdejší uvažování nad uměním a uměleckým jazykem. Vytváří dvě židle, mezi kterými je šipka odkazující k rozpadlému nápisu "židle". Suchá jehla na papíře, rámováno pod sklem, rozměry s rámem 50 x 38,5 cm, rozměry díla 30 x 21 cm. Signováno uprostřed "Dana Chatrná".

Předmět je vystaven v naší pobočce: Galerie Graciano - Veselá 39, Brno, 602 00.

Vyvolávací cena

500 Kč