porcelán & keramika

Samuraj

(4130)

Japonská kamenina

Musím se přiznat, nevím ani stáří ani z kterého kouta Japonska se tento skvostný samuraj nachází. Jedno je však jisté, jedná se o unikátní kousek. Celkové provedení je perfektní. Výška 39 cm, materiál keramika, která je výrazně těžší než ta která se používá u nás.

Poškození je více, pravá ruka která třímala kopí nemá prsty a kopí též není. Kabátec na zadní straně na dvou místech dolepován. Pod levou rukou pod kabátcem je původní kruhovitý otvor procházejí celou figurou ústící ze zadu u levého boku,. zde byl asi ještě jeden meč.

Značeno modrými klikyháky zespodu psaných na glazuře, plus kousek původního papírového štítku. Navíc je zde značka na soklíku ve tvaru letící  vážky.

35 000 Kč